Ilustrace na zakázkuIlustrace na zakázkuIlustrace jsou jedním z nejefektivnějších způsobů komunikace a vyjadřování. Jsou schopny přenést emoce, příběhy a myšlenky pomocí jedinečného vizuálního jazyka, který je pro nás snadno pochopitelný. Ať už vytváříte logo, etiketu nebo webové stránky, ilustrace pomáhají vašim pracím upoutat pozornost a odlišit se od konkurence. A to je pro úspěšný design klíčové. Návrh, který nedokáže zaujmout, má menší šanci oslovit cílovou skupinu. Dobře zvolená ilustrace dokáže vést k lehké zapamatovatelnosti značky a její jedinečnosti. Čím je brand unikátnější, tím je lepší.


Jaký styl je nejlepší?V současné době existuje nespočet ilustračních stylů. Každý z nichž má své vlastní charakteristiky a přednosti. Pokud si nejste jistí který chcete využít, je důležité zvážit různé faktory, které pomohou se správným výběrem. Nejdříve se zamyslete nad tím, čeho chcete pomocí ilustrace dosáhnout. Chcete své publikum informovat, přesvědčit, pobavit nebo inspirovat? V závislosti na vašem cíli zvolíme styl, který je více realistický, abstraktní, humorný nebo emocionální. Chcete-li například vysvětlit složitý koncept, můžeme použít minimalistický styl, který se vyhne zbytečným detailům a rušivým prvkům. Pokud chcete navodit určitou náladu nebo pocit, použijeme styl využívající barev, tvarů a textur.

Další věcí, kterou je třeba zvážit, je tón vašeho projektu. Jak chcete, aby zněl vašemu publiku? Chcete působit formálně, neformálně nebo autoritativně? V závislosti na tom zvolíme styl elegantnější, hravější nebo odvážnější. Chcete-li například působit formálně, můžeme použít styl, který je sofistikovaný, s čistými liniemi a vyváženými kompozicemi.

Poslední věcí, kterou je potřeba zvážit, je médium vašeho projektu. Kde a jak bude vaše ilustrace k vidění? Bude tištěná, digitální nebo animovaná? V závislosti na médiu zvolíme lépe styl, který je vhodnější pro rozlišení, velikost nebo interaktivitu vaší ilustrace.

Komiksový/outline
Flat barevný
Texturovaný
Realistický


Jak zrealizovat nápad?

A tipy naší kreativní digitální agentury? Jedním z nejoblíbenějších stylů ilustrací v současné době je flat design. Ten využívá jednoduché tvary, jasné barvy a minimum detailů k vytvoření moderního a elegantního vzhledu. Flat design je ideální pro projekty, které chtějí být jasné, stručné a profesionální. Dobře se hodí pro loga, ikony, infografiku nebo pro  webový design. Jednou z jeho výhod, je že díky jeho minimalistickém charakteru lze design také snadno animovat.

Dalším oblíbeným stylem je line art. Tento styl, používá pouze čáry, křivky a tečky k vytvoření elegantního a čistého vzhledu. Line art je ideální pro projekty, které chtějí být jemné, sofistikované a půvabné. Dobře se hodí pro ilustrace, které se zaměřují na tvary, formy a obrysy, jako jsou portréty, krajiny a zvířata. Line art lze také jednoduše kombinovat s prvky, jako jsou barvy, textury a typografie.

Jak zrealizovat nápad?Aby bylo možné nápad kvalitně realizovat, je užitečné mít jasnou představu o tom, čeho přesně chcete dosáhnout. Víte v jakém prostředí se ilustrace bude uplatňovat, jakou bude mít cílovou skupinu nebo co jí chcete vyjádřit? Pokud si něčím nejste jisti, poradíme vám. Uděláme náčrtek nebo si sepíšeme poznámky, či myšlenkové mapy, abyste si lépe představili konečný vzhled. Pokud máte představu o věcech jako barevná paleta, nebo jaký styl použít, tím lépe! Pokud ne, nic se neděje. Náš zkušený tým s vámi všechno prokonzultuje a společně dojdeme ke kvalitnímu výstupu. Stačí nás kontaktovat. Nejprve se nezávazně sejdeme (nebo si zavoláme) a následně pro vás vytvoříme nabídku přímo na míru. Poté probereme detaily případné spolupráce a rozhodnutí bude na vás.

Kontaktujte
nás!


Vranovská 38
614 00 Brno


Vytvořila společnost